Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převijení(reconování) cívky subwooferu a jiných repro

Dobré poledne
plánuju dělat amaterský reconování cívek subwooferů a jiných měničů....problem je takový....drát mam od GEZ electronics viz odkaz http://www.ges.cz/cz/kabely-vodice/draty/draty-med ene-lakovane/XEA3.html

a jde o to že používám plechovku od REDBUL která vyhovuje jak nápletu tak středovému mahnetu pokud je cívka 50mm na středové jádro ..

Muj dotaz je celkem složitý: potřebuju poradit na co mam CUL drát navinout aby na formeru držel a čím ho zalakovat aby se závity nerozklouzaly po těle cívky....

Pak mam speciální dotaz na převiječku...zkoušel sem to dělat vrtačkou ale to neni ono...netrefim závit vedle závitu...
Pokud jste někdo radioamatéři a už jste něco podobného zkoušely nebo děláte ,byl bych rád kdyby jste mi pomohly..
jde mi o to aby se lak na drátě nepoškodil a pokud by se něco takového stálo tak jak bych k poškození docílil...odvijení by bylo klasické...tedy s cívky na cívku...a z ní potom na recon subwooferu

A poslední dotaz: je možné nitro lakem lepit vlnovec a závěs membrány ??(papírový i gumový)
jde mi o to že lepidla na subwoofery jsou velmi drahé a podle pevnosti slepeného spoje lakem (nitro) CUL drát drží jak přibitej...je možné s nitrem lepit basáky a subwoofery??

Děkuji všem za veškeré rady a vaší pomoc a doufám že do budoucna vám to budu moct oplatit
Hezký den
Petros BASS

V časech kdy jsem seznal, že darlingtonovo zapojení je mimo mé chápání a tranzistory řady kc byly svěží novinkou, se navíjení cívek provozovalo na samodomo navíječkách ručně. Stavebnice Merkur nebo jí podobná byla vítaným zdrojem převodů, kliček a podobných hejblat.
Ještě to zkus tady.