Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jakou levnou benzínovou pilu?

Dobrý den, vybírám benzínovou řetězovou pilu na drobné práce na zahradě, hlavě řezání silnějších větví a občas i nějakého kmene. Pila nebude ve velkém pracovním vytížení, proto bych se rád vlezl do ceny 4 tisíc.
V Obi mi doporučili GTM Professional, konkrétně modely GTC 45 (45ccm, 1,8 kW, lišta 45cm) a GTC 50 (50ccm, 2,2kW, lišta 50cm)
http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/13890 69/gtm/pila-retezova-gtm-gtc-45/
http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/13890 70/gtm/pila-retezova-gtm-gtc-50/

A dále značku Homelite, konkrétně modely HCS3840A (38ccm, 1,6kW, lišta 40cm) a HCS 4245A (42ccm, 1,7kW, lišta 45cm)
http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/11308 08/homelite/pila-retezova-homelite-hcs-3840-a-cern a-cervena/
http://www.kasa.cz/dum-zahrada-krmivo/koupit/11308 09/homelite/pila-retezova-homelite-hcs-4245-a-cern a-cervena/

Mohli byste mi doporučit, která značka je vhodnější (hlavně co se týče poruchovosti), eventuálně doporučit jinou pilu do 4 tisíc? Předem děkuji za rady.

Dobrý večer,to co Vám doporučili v obi je toto: http://www.hobynaradi.cz/cs/benzinove/6755-benzino va-retezova-motorova-pila-32kw-kso-5200.html jen v jiné barvě a jiné nápisy a kryt startování,tyto pily většinou pocházejí z čínské výroby.Mám podobnou také,jen s nápisem Kraftwele,kupil jsem ji na bazoši,fungl novou.Také jsem se různě informoval po pilách.Homelitky už nejsou to co bývaly.Jedny z nejlepších pil jsou Stihl.Hlavně jsou lehké a výkonné.Pokud chcete řezat větve někde výše,tak doporučuji Stihl.Já mám pilu na palivové dřevo,řežu s ní balíkové odřezy z katru,nebo kulatinu do průměru dvacet centimetrů,takže na zemi,okolo deseti kubíků ročně,mám ji teprve dva roky,řeže dobře.Hlavně dobře chytá.Po práci ji vždy důkladně vyčistím,vše vyfoukám tlakovým vzduchem a otřu hadrem,uložím do suché garáže.Tuto pilu mě doporučil kamarád ,má ji už čtyři toky,pořeže dřeva podstatně více než já chodí i do lesa na dřevo.Na tyto pily jsou k dostání i náhradní díly,takže s opravami není problém.Ony jsou to totiž téměř věrné kopie husqvaren a stihlek včetně součástek.:-)

Je to sice staré téma ale někomu to může pomoci.Je lhostejno jakou pilu si v této kategorii vyberete.Oni jsou to opravdu jenom hobby a tím je řečeno vše.Výhoda těchto pil je v tom že pokud ji používáte hodně často a z nějakých vámi nezaviněných důvodů odejde tak vyřízení reklamace není problém.Ovšem nesmí to být pila z Mounfildu tam to problém je vždy.Jinak na vlákně Dům a zahrada najdete k této problematice velice širokou a plodnou diskuzi.

Koupil jsem si Sharksku pilu,stala me neco kolem 4tis. Pro představu (http://www.torfa.cz/detail/motorova-pila-sharks-sh -52-cc/2051/)

Diskutoval jsem s prodejcem velice otevřeně a ten mi narovinu řekl, že levné pily jsou spotřebáky a na takové to domácí pořezání kdy se řeže cca max. 2h denně (před sezónou) to bohatě stačí. Prý takové pily ani nemá cenu opravovat, mění to kus za kus při reklamaci.
A také neznamená, že když máš Stihl tak že se ti pial nemůže posrat :)

blbost, ani to ty 2 hodiny neodřeže...to sou jen kecy aby to prodal...vim o čem mluvím:-D

Kdo že kde to mění kus za kus?takovou charitu bych nedělal snad ani já:-x

Všecko se posere i ta Stihlka, háčko, solo, oleomag ale oprava je za hodinu hotová, díly jsou všude a na to jakou práci to udělá je to cenově v pohodě. narozdíl od těch "spotřebáků" kde se na díly marně čeká dny a nestojej pár korun.

Taky je dobré uvážit, co hlavně s tím budete dělat. Třeba jsou pily jednoruční, že se dají ovládat jen jednou rukou, druhou se můžete přidržovat žebříku. Jsou dost vhodné na prořezávání stromků. Ale stoletý smrk s ní porazíte těžko. A dříví na topení se tím taky dělá dost špatně.

Co rádce to nějaký názor.Proto budete těžko vybírat.pila do 4000 kč je pila hoby a těch je přehršel.Prostě jednu kupte.Informujte se jestli je kliková hřídel kovaná a jaký je válec.rozumí se vnitřní povrch válce kde je píst.Sikatil a pod.

doporučuju na základě textu pilu Oleomag GS 410 CX. z 11000,- šla na 3900,- holt to sou ty jejich hurá akce od mountfi*ldu.

mám ji třetím rokem, je lehká, malá, nic profi, dlouhou lištu-dá se vyměnit za kratší.

jediný problem že se po častém užívání povoluje výfuk a pak ty opravy/díly nejsou za hubičku.

být vámi du zainvestuju více, koupit nějaký to ALKO nebo Gardemaistera není to nejlepší řešení. řezat to bude týden a pak ne že by na to nebyly díly/oni fakt nejsou/ ale ani do opravy vám to nevemou/a to nikde/ a když tak už by za to byla pěkná bazarová Stihlka 230 a stim už se dá kácet.

Popřemýšlejte a projděte bazary.

Nevím, ale mám křoviňák od GTM (http://img.123shop.cz/gimg/X-Large/gtm-auto-230802 .jpg) a jsem s ním nad míru spokojen. Dávám mu pokouřit jako profesionálnímu a pořád (už asi 4-5 rokem) šlape jak švicary. Jedenkrát jsem musel nechat za 500kč přetěsnit karbec ale to bylo mou vinou (špatné zazimování). Přetěsnilo se a opět šlape jako švicary. Startuje skoro na ždrc proste paráda. Jiné křoviňáky stejné cenové kategorie s polovičním výkonem už by byli KO. Prostě GTM se mi osvědčilo. PS: nekupoval bych v OBI. Jsou tam drazí.