Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem termostatická baterie

Přemýšlím o termostatické baterii do sprchy, ale nejsem si jist jestli bude správně fungovat.

Bydlím v rodinném domě vodu používám z řádu a u hodin nám namontovaný tlakový regulátor.
Kotel na teplou vodu je Prothert Tiger se zásobníkem 45 L.

Myslíte, že baterie bude s těmito vstupními podmínkami fungovat, tak jak má, nebo je to zbytečná investice.

Co se týče baterie přemýšlím o značce Huber máte s ní někdo zkušenosti?

Dobrý den,

termostatická baterie je snadný komfort do vaší sprchy. Jediné co potřebujete vědět je rozteč vodovodních kohoutku. Pak už jen pokud máte vodu horkou natolik, že bez příměsi studené se pod ní nedá vydržet, můžete jít nakupovat. Baterie funguje v pracovním rozsahu, kdy po navoleni teploty {stlačení pružiny nad bimetalem} reguluje průtok v závislosti na roztažení bimetalového kroužku. Pokud netrváte na zápustném mechanismu do zdi, tak nevidím problém baterii koupit, odzkoušet a případně vrátit, jedna-li se o dobrý obchod.

Zápustné baterii bych se taky vyhnul. Je to potenciální zdroj pozdních náročných chvilí. Podíval bych se do sortimentu Grohe.
Dotaz je hezky zadaný, proto bych obeslal e-mailem několik instalatérských firem, které jen nepodávají.

______________________
...ale také instalují.