Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odvzdušnění odpadu

Zdravím,
při přestavbě dvoupatrového domu jsme po několika letech konečně zjistili proč odpad smrdí v komíně, na který byl nešťastně napojen digestoř a odvětrávání z koupelny a záchoda. Tedy jemný smrad byl v celém baráku po dlouho dobu (pouze v druhém patře). Tedy vývod odpadu do komína byl ucpán a je po zápachu.
Jenže nyní není odpad odvzdušněn a při spláchnutí záchodu apod. podtlak vysává vodu ze sifonu a jsme tam kde jsme byli. Slyšel jsem, že by stačilo udělat odvzdušnění u spodku, tedy v přízemí. Bylo mi konkrétně ukázáno u spodku odpadů asi 5 metrů od septiku. Podle mě je toto holy nesmysl. Vždyť odvzdušnění má být na nejvyším bodě ne ?

Předem děkuji za reakce, Petr.

Přifukování vzduchu musí být do stoupačky, aby nevznikal nasávací efekt za hrozného burácení ve všech výlevkách. Nejlíp je to vésti trubkou až na střechu, kde to smrdí jen ptactvu. Jestli je i přes to v okolí strašlivě hromový smrad, že se válí až po zemi a dělají se o něj boule, je někde něco špatně. Možná přejít na dietnější stravu...