Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem skuter do 50ccm 2takt/4takt ?

Dobry den, kupujem skuter (iba 50) a neviem sa rozhodnut, ci si vybrat 2 alebo 4 taktny motor. Keby som si vyberal vyzsi obsah (200,400) zvolil by som urcite 4takt, ale pri takomto malom obsahu neviem co by bolo vyhodnejsie. dakujem za nazory

Děláte si z toho legraci a zbýváte se akademickými úvahami, tedy doporučuji držet se při zemi a ne nad oblaky.
Skutečnost je taková, že dvoutakt má při stejném obsahu cca o 1/3 vyšší výkon než čtyřtakt/nepouštím se do úvah o otáčkách a kompresích/. Dvoutakt je rovněž výrobně levnější, jednodušší, s tím souvisí i jednodušší a levnější údržba, popř. i opravy.
Okolnosti používání a jízdních vlastností u takového malého obsahu si musí každý vyhodnotit sám.
Přeji hlavně hodně km bez nehod.