Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost kytary

Dobrý den,

potřeboval bych zjistit zařazení velikosti mé kytary.

Šířka : 31 cm
Délka (tej hrušky :D, nevim jak se tomu řika) = 40 cm
Délka celé kytary : 82 cm

Kamarád mi říkal, že se kytary rozdělujou na : akustický (klasický, největší), španělky (což mam asi já) a ukulele.

Takže bych potřeboval vědět, jestli je to opravdu ta španělka, nebo podle čeho to mam poznat. Potom jestli byste to dokázali zařadit do nějakejch velikostí 1/2, 3/4, 7/8, 4/4 apod ..

Děkuju za rady, vůbec se v kytarách nevyznam, takže budu vděčnej.
duc4n
Upravena velikost písmen.
Změna předmětu, původně: VELIKOST KYTARY! (Kurt)

kytara 3/4 (cca 92cm), běžná kytara 4/4 je dlouhá kolem 100cm
ještě se občas vyrábí 1/2 kytara a 1/4 (asi 64cm)
takže ta vaše bude asi půlová, což je kytara pro malé děti (u nich je problém s laděním, zvláště se strunou "g"

jinak to rozdělení kytar vašeho kamaráda je značně nepřesné (snad dokonce chybné)

klasické kytary (španělka, westernová, jumbo)
akustické kytary
basové kytary
elektroakustické kytary
elektrické kytary
levoruké kytary