Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sanační omítka

Dobrý den,

bydlíme v asi 100 let starém domě s podchodem. Podchod je vlhký a vlhké jsou i zdi v bytech kolem podchodu. Dohodli jsme se na sanační omítce do tohoto podchodu. Podchod je osekaný už 3 rokem aby trochu proschl. První zedník, co nám měl sanační omítku nahodit, nahodil nejdřív špric (cement a písek)jako podklad. Jenže teď nemůže práci dokončit a druhý zedník zase tvrdí, že celý špric musí dolů. Můžete mi prosím napsat, jak to tedy je?
Prosím co nejdříve.
Děkuji,

Martina Ďulíková

Děkuji za informace.
Dovolte, abych se ještě zeptala na vedlejší vchod. Taky v podchodu stěny okopané na cihlu, vysušené. Ovšem mají původní kamenné kostky s pískem na zemi, které protékající vodu za deštů vsakovaly. Jeden majitel zastává názor, že stačí sanační omítka a problém je vyřešen, protože písek protékající vodu většinou pohltí. Druhý majitel tvrdí, že se má nahodit špric s omítkou (případně i sanační) a podchod zabezpečit tak, aby voda do něj za deštů netekla a stěny tak zbytečně nárazově nevlhly. Každý má spoustu argumentů, ale rádi by slyšeli i názor odborníků.
Děkuji za váš čas a názory.