Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem bez chemie

Dá mi někdo radu, čím vyčistit minci od patiny?? Není nikterak vzácná, ale líbí se mi. Nechci používat chemii. Děkuji za rady.

Uprime, nerozumim. Neni to mozny. V kazdem pripade bude nejaka chemicka latka nutna. I popel je chemicka latka, resp smes chemickych latek. Voda je taky chemicka latka.
V ponekud zuzenem slova smyslu to chapu: bez latek, jejichz pouziti muze ohrozit cloveka, minci ci zivotni prostredi. Zelena lestici pasta je smes parafinu a jemnyho korundovyho prachu. Pri nadmerne konzumaci obeho se asi projevi nejaka zaludecne-strevni nepohoda, ale jinak to splnujou taky obe.
(jinak se sberatelskeho hlediska bude poskozena jakymkoliv zminovanym postupem)