Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová betonová podlaha

Dobrý,den. Kupili jsme si starý rodinný dům,kde byla jedna část předělaná ze stodoly.Jsou tady podlahy vysypané škvárou a popelem,jelikož je tu dost vlhko rozhodli jsme se pro vykopání stávajících podlah a udělat nové.Každý nám radí něco jiného,dům nemá žádné pořádné základy a ani izolaci.Rádi bychom radu o kolik snížit stávající podlahu a jaké materiály použít.Chtěli bychom dům vytápět teplovodním podlahovým topením.Takže potřebujeme vědět zda použít drenáž,husí krky jak velkou vrstvu betonu,zda kary síť,jakou izolaci a zateplení aby byla podlaha vhodná pro tento druh vytápění.Za Vaši odpověď předem děkuji.

Předmět Autor Datum
Chtěla bych se zeptat na to samé, v budoucnu to budu muset řešit v bytě domu, který je v přízemí a p…
Pavla 23.09.2011 13:14
Pavla
Počítejte více než 20cm podlahového polystyrenu jako izolaci. Dělá se podkladní beton, hydroizolace,… poslední
kejki 26.09.2011 23:35
kejki

Chtěla bych se zeptat na to samé, v budoucnu to budu muset řešit v bytě domu, který je v přízemí a podlahy a jejich izolace tam nestojí za nic. Co se týká teplovodního podlahového topení - to by mne také docela zajímalo...

Počítejte více než 20cm podlahového polystyrenu jako izolaci. Dělá se podkladní beton, hydroizolace, polystyren, topný systém, vrchní vrstva - beton, nebo anhydrid. Nejsem stoupencem odvětraných podlah, ale to se dělá tak, že pod touto podlahovou vrstvou máte ještě třeba tvarovky iglů, čímž se sníží tlak vlhkosti do zdí odvětráním. Celkově je investování do starého domu silně náročné a výsledek není zcela úměrný prostředkům.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru