Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pec na tavení kovů

Dobrý den, nemáte někdo doma vyráběnou eletrickou pec na tavení kovů? Zakoupil jsem si tavný kelmek a chtěl bych tavit mosaz a další slitiny kolem 1000°C. Nechci stále využívat kamaráda s výhní a proto bych si chtěl vyrobit vlastní pec pouze na tavný kelímek. Kde sehnat vhodnou topnou spirálu pro tyto teploty, jaký výkon atd? Objem taveniny asi 0,2l. děkuji všem za rady.
Morávek

Dá sa aj bez topnej spirály. Volá sa to indukčný ohrev. Na tak malé množstvo by to bolo asi najvhodnejšie.

Potrebný výkon nie je nijak velký, Odhadujem, 1-2 KW, by mali byť dostatočné na to, aby si dosiahol dobu tavenia max. tých 20-30 min. Tu už ale hodne závisí od prevedenia piecky, teda tepelnej izolácie od okolia.