Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Výroba vlastního kvasu pro pálení

Zdravím rozhodl jsem se udělat si nějaký svůj destilát ze špendlíků , prosím mohl by mi někdo jednoduše vysvětlit jak vyrobím vlastní kvásek , který je potřebný , protože z celých plodů prý nepálí. Děkuji za odpovědi , na internetu mi to všechno přijde moc odbroné ,tak bych prosil nějak laicky.

3 roky staré téma - zamykám. (Kurt)

Dobry den, na povrchu kvasu sa me udelala plisen, ale nevim presne cim to je. Kdyz em sa na to ptal znamich tak mi pokazde rekli neco jineho. Nevite nekdo jestli jeto tym ze z tama unika co2, nebo naopak z tama neunika tak ta plisen vznika? A nebo je to uplne necim jinym?

Dobrý den,jestli se už vytvořil slabý povlak plísně,je nejvyšší čas pálit!!Dále nemíchat s kvasem nikdy!Zakládáme podhoubý pro vznik nežádoucích organismů.Pokud zakládám kvas tak rozhodně:!: zabránit přístupu vzduchu.Já dávám tak asi 3Kg cukru na 100l kvasu rospuštěný v teplé vodě a nechám vychladnout až je studený,kvasinky bych tam nedal pak je cítit lihem]:):!: a ne ovocem.Dobrou chuť.:-)