Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roubenka

Zdravim, chtěl bych se zeptat, čím nejlépe vymazat roubenku. Předchozí směs, už si nepamatuju z čeho byla, nám vykloval datel a teď bych to chtěl opravit, ale nevím čím to bude nejlepší. Děkuji za návrhy.

Dříve se spáry mezi trámy roubenek vymazávaly kvalitním jílem smíchaným se zbytky zemědělské výroby (plevy, sláma, stětiny, konopné pazděří). Dnes by se jako izolace mohla použít konopná vlna zamazaná jílem smíchaným s pazdeřím a trochou vody. Pazdeří se velice dobře pojí s jílem a tvoří jakou si armaturu, tak aby jíl moc nepraskal, ikdyž tomu se nedá vždy zabránit. Směs by neměla být moc vodnatá aby jíl příliš rychle nevyshl a nepopraskal. Po dokonalém vysušením se postup zamazání opakuje pro zacelení prasklin. Nakonec se provede nátěr vápennou kaší. Materiál lze zakoupit zde www.prirodnistavba.cz