Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opel astra - zapalování

Zdravím všechny. Snad mi někdo pomůže s mojím
Opel Astra 1.4i, 44kw/60k, 8valve, rv 93, typ motoru C14NZ, barva červená :)

Popis závady:
Jedu jedu jedu a šup a nejedu. Startér motá a nic. Po pár minutách auto startuje a bezproblémově vyráží vpřed. Problém je tam, že motor nehodí jiskru. Respektive nejde ani nic z indučky. Víko rozď. nové, palec nový, modul zapalování nový ....
Včera bylo - jedu, jedu a šup stojím a nejedu ani po mnoho minutách. Opět nebyla jiskra.
Vyčistili jsme rozdělovač a omrkli snímač otáček. Nebyl nějak zanesenej pilinama. Auto z ničeho nic zase jede! Několik lidí mi radilo ho vyměnit (snímač otáček v tom rozdělovači), ale to se mi za 2000 nechce, když nevím, zda je to opravdu on... Máte nějaký nápad co mám s autem, nebo na co se zaměřit až se to stane znova ???
Díky moc

Nezapaluje, nebo vůbec nevstřikuje? Může to být snímačem nebo cívkou, ale až to zase bude blbnout, zaměř se hlavně na kabely k jednotce zapalování a k cívce. Zkoušečkou zjisti, jestli jde do nich proud. Těmhle autům občas blbla elektroinstalace.

Nechapu nebo spis chapu, proc ses neobratil na odkaz, co jsem ti dal?

Jinak, dokud nevymenis ten snimac otacek v rozdelovaci, tak proste nebudes jezdit. Jinak co na to rika ECU? Vyblikal sis zavady? Je tam nejaka? Jestli nevis, jak vyblikat zavady z ECU, tak se koukni na ten web. Jen pro info, staci ti kancelarska sponka. A pocitat snad umis. Vis ten motor C14NZ je tak jednoduchy, ze neni co resit.