Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lacne podkrovie a strecha.

Zdravim,
Mam na zahradke murovanu chatku s poriadne hrubimi murmi a rovnou strechou, ktora ale zateka. Bude ju treba opravit. Napadlo ma ale, ze kedze je rovna dala by sa postavit strecha ackova s tym, ze by som tam zrobil obyvatelne podkrovie. Nemam ale nejak extra financii nazvys, a preto hladam co najlacnejsie riesenie. Zatial ma napadlo postavit dookola steny asi tak meter vysoke z dreva (dve vrstvy a medzi tym izolacia) a na to tramy a na to uz ackovu strechu. Zaujima ma co na nu, aby to vyslo co najlacnejsie. Skridle ? alebo plech ? Skritle by som vedel ulozit aj sam, s plechom to uz budem potrebovat pomoct. Viete mi poradit co by bolo najlacnejsie ? A tie steny predpokladam ze lacnejsie vyjdu z dreva nez z iporkov. A aj medzi vonkajsiu a vnutornu vrstvu by som vedel vlozit izolaciu. Samozrejme by bolo potrebne z tramov vybudovat adekvatnu konstrukciu na strechu. Z vonku by som pouzil nejaky dreveny obklad a z vnutra bud OSB dosky alebo tiez drevo. Co vy na to ?

A aky typ strechy je najlacnejsi ? Plech?, alebo take tie lepenky v tvare skridli alebo betonova skridla ? Co je najlacnejsie ? Strecha by mala byt v tvare acka takze nie rovna strecha. Mne pride najlacnejsie asi ta lepenka ci co to je ale neviem nie som si isty