Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem slavie 631

zdraví všechny, prosím o radu našel jsem doma na půdě vzduchovku slavie 631 ale problém je že netěsní hlaveň. Nevím jak to vysvětlit.. ale prostě jak se vzduchovka láme, vrátí se do stavu kdy je rovně tak jakoby trošku hlaveň sestoupí dolu.. a nevystřelí, ale pokud hlaveň držím nebo podpírám, tak vzduchovka vystřelí v pořádku co a ak mám vyměnit případně opravit? Děkuji za odpověĎ

loading...

jj to těsnění je taky špatné, ale to přeci nemůže za to že je pažba zlomená ikdyž jí vrátim do polohy ke střílení, tak malinko spadne dolu.. šroub jsem utáhl, a zlepšilo se to, ale pořád hlaveň jakoby padá, ale už poze při tom když s puškou cuknu. Předtím hlaveň samovolně padala svou vahou..

tak uzávěr pod těsněním, ale ten opravdu nevím jak jde rozbrat tak aby to šlo zpět (z boku je tam čep), musí pružit a je tam hodně tvrdá pružina - což by byl asi prblém při skládání zpět

Udělal bych to jinak, neboj se a rozeber jí na prvočinitele, pořádně vyčisti a promaž a zase slož. Rozborka trvá tak 5 min, složit jí je horší :-), ovšem to platí u čehokoli. Pokud z ní chceš střílet nebylo by od věci koupit nová těsnění a asi i pružinu, vše +- za dvě stovky a máš jí jak novou (teď jsem někde viděl pružiny asi za 35Kč :-)).

Návod na Slavii 630 resp. 631
[Slavia630_rozkres.gif]

Vyměnil bych těsnění hlavně - poz 4, Těsnění pístu poz 20 (u starých kůže, u nových silon a ověříl zda jde na píst s kůží dát silon nebo vyměnit i s pístem) možná i pružinu poz 22.
Prostříkal bych čep skosený do špice poz 11. Ten má vliv na kývání hlavě. Libovolný silikonový olej a mačkal a mačkal až by krásně chodil a zaskakoval.