Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Postup na výrobu malotraktoru

Dobrý večer,potřeboval bych poradit jak na to, chci si vyrobit malotraktor,ale vůbec nevím jak na to není někde nějaký postup nebo návod jak na to,procházel jsem na netu ale nic jsem nenašel,tak možná už někdo tady ví jak na to.Tak po jakých materiálů pro výrobu se mám podívat nepotřebuji žádný silný z hydraulikou jen ve předu by bylo dobré mít pluh na sníh tot vše.

To chceš stavět od nuly nebo z nějakého auta (jakého)? Všeho všudy jsem byl u stavby dvou takových strojů, jeden ze starý oktávky, druhej ze spartaka. Pokud nemáš ponětí jak na to, tak se do toho nepouštěj, je to z 99% práce, která jde uskutečnit jen s velkou fantazií a nadstandardní znalostí techniky. Běžně se používají dvě převodovky za sebou, stoje co znam mají 16 rychlostí vpřed a 4 vzad :-), ne že by se dali všechny využít :-), tim získáš sílu. Zbytek je už fakt spíš o fantazii.

Pro inspiraci koukni třeba na www.trakturky.unas.cz

U nás ve vesnici stavějí model jen s jednou převodovkou ale se zpomalovacím sekundárním řetězovým převodem.
Výhody: neztratíš se v tolika kvaltech, celá konstrukce je podstatně menší
Nevýhody: rětěz a ozubená kola docela trpí, když se včas nevymění může to i přeskakovat