Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šindel bez podkladní izolace ?

Budu stavět málý přístřešek na nářadí - rozměr šikmé střechy 150x200 cm a na vršek plánuji použít asfaltový šindel .

Je potřeba pod tento šindel dát podkladní lepenku , nebo klidně stačí i bez ní - rovnou šindel na prkna?

Sindel se na prkna bezne davaji,(i vyrobci to uvadeji) ale prkna musi byt max 14 cm siroke. Papirova lepenka se NESMI zduraznuji NESMI pouzivat. Ma tendence po navlhnuti se skrabatit a zvlni sindel. Jinak pokud se jedna o kulnicku, tak bych to s pouzitim cehokoliv pod sindel neresil. Beztak dle meho nazoru je to spis jen na vyrovnani podkladu, nez aby to neco zabezpecilo.