Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Cyklistická helma

Dobrý den, chtěl bych poradit s výběrem cyklistické helmy, spíše tedy s nějakými zkušenostmi.:-)

Budu objednávat nějaké věci na kolo z internetu a vzhledem k tomu, že u nás v cykloservise jich mají málo v nabídce a ceny docela brutální, tak chci zkusit nějakou z internetu. Za zkoušku nikdo nic nedá.:-)

Helma bude využívána především v letním období, takže spíše sezonní a příležistostné použití. Nejčastěji jezdím trasy v lese, takže vybírám MTB a CrossCountry modely.

Narazil jsem na značku Bell a její model Bell Ukon FS
http://www.kupkolo.cz/produkty/Helmy_53/bell_765/H elma-Bell-Ukon-FS_2897.html

a pak ještě na Limar 595
http://www.kupkolo.cz/produkty/Helmy_53/Limar-2006 _127/Helma-Limar-595_5139.html

Oba modely jsou Unisize(jedna velikost), takže tohle je pro mně taková novinka, doteď jsem měl určitou velikost, nejčastěji jednu ze tří.

Ještě jsem našel značku Giro, ale tam pár lidí píše na špatně provedený systém upínání.

Pokud by někdo měl tip na nějakou helmu do cca 1200,-Kč, sem s ním.

Díky.:-)

1. e-shop jste vybral dobře.
2. helmu přes internet nekupujte, je nutné si ji vyzkoušet.
3. prakticky je to tak, že v Číně vyrábí všechny helmy, čili se často liší jen barvou a štítkem s logem výrobce.

Ahoj, mně se osvědčila značka R2, dělají kvalitní a lehká provedení. Koupit přes net můžeš třeba tady: helmy-1. A cena je do 500, takže to si myslím je naprosto ideální :). Kdybys jezdil nějak často, tak bych asi doporučil dražší kousek, ale jinak je to asi zbytečné. Život ti zachrání i levnější helma, když bude dělaná z dostatečně kvalitního materiálu :). Hlavně mít na té hlavě aspoň něco ;)