Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krupobiti - skodna udalost - pojistovna GENERALI

Zdravim vsechny

pred nedavnem se v Ceskych Budejovicich vyskytlo pomerne silne krupobiti ktere mi poskodilo auto a momentalne resim pojistnou udalost s pojistovnou GENERALI.
Pojistovna mi ale odmita skodu hradit rozpoctem, pozadujou opravu a nasledne proplaceni faktury za opravu (lakovani)

Chci se zeptat ostatnich poskozenych na par veci:
- existuje metoda vytlacovanim - na kolik Vas vysla pripadne jakou firmou
- v jake jste pojistovne a jak s Vama skodnou udalost resili, maji pravo pozadovat opravu???
- pripadne nejlepsi bude nekdo kdo ma GENERALI taky a jeho zkusenost jak se k tomu postavili.

Problem je ze z pojistovny nejsem absolutne schopnej dostat castku kterou jsou ochotni proplatit, rikaji pouze ze zaplati vsechno (mam nulovou spoluucast), nicmene dost pochybuji ze tomu tak opravdu bude ... na amortizaci zatim neslysi a delaj ze takovy pojem neexistuje ...

Dekuji vsem za nazor, pomoc, zkusenost

Dusan

Tak se dohodni tak, že pojišťovna ti vystaví potvrzení pro autorizovaný servis ve smyslu, že veškeré náklady s opravou se pojišťovna zavazuje uhradit. Servis opravu provede a fakturu zašle přímo pojišťovně. Ty v tom nebudeš mít ani korunu. Takhle jsem to udělal s opravou - Ford vs. Česká pojišťovna.

Protoze rikaji ze to uhradi vsechno a az jsem se zeptal co znamena oprava R3(50/50) tak se zacali kroutit ze neco malo se castka ponizi kvuli stavu karoserie ...
Ze neco rikaji a nechtej poslat pisemne taky neco znamena ...

Opravu nemaji narok pozadovat ... je moje vec jak s penezma za skodu ktera mi byla zpusobena nalozim ...

To bych netvrdil. Máš pojištěné auto proti něčemu a pojišťovna hradí nápravu toho něčeho. Proč by ti měli např. při bouračce platit dovolenou? Takhle mají jistotu, že platí jen tu způsobenou škodu. Taky by měli být schopni to odhadnout, ale jejich odhadci bývají dost skromní...

no ve sve podstate jde o to, ze skoda ktera mi vznikla je kosmeticka, nikoliv funkcni, proto si taky platim havarijni pojistku ktera neni povinna ale doplnkova a opravnuje mne doplnkove sluzby uzivat, take mne chrani proti skodam ve vyssim rozsahu nez standardu.

Problem je v tom, ze kdyz si to necham spravit na "fakturu" tak budu jeste doplacet ze sveho.
Kdyz si to necham spravit na rozpocet, tak za ty penize mi to spravy muj dvorni mechanik a nebudu doplacet nic ... proc asi nemusim vysvetlovat.

Nic mene ... dalsi poskozeny od Generali by se nenasli?

D.