Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obtížný "hmyz" v domácnosti .... prosím o radu

Dobrý den.
Moc prosím o radu. Mám plný byt miniaturních mušek, nejsou jich tu desítky, ale stovky, možná tisíce. Nejspíš jsou to mušky, nejspíš mají křidélka, ale strašně těžko se to určuje, jelikož jsou strašně malinké. V průměru jsou tenké jak nit a na délku mají jeden milimetr. Létají, a když přelétnou na člověka, buď koušou nebo tak divně štípají. Jsou všude, nejvíce na stropech, odkud padají a přelétají do celého bytu. Dovnitř bytu se dostávají nejspíš okny, tudíž jejich počátek bud někde venku. Vím, že je míváme doma co sezonu, ale nikdy si s nimi nevíme rady. Zkusila bych vyfotit, ale myslím, že takto miniaturního tvorečka se nám zvěčnit nepodaří. V hobbymarketech nám nedokázali poradit, tak to zkouším mezi vámi, zda nemáte někdo zkušenost, či nevíte, co by to mohlo být. Prosím, poraďte mi ... Děkuji moc za všechny připomínky a rady. Všem přeji pěkný den. Lenka

Tak jsem nyní podrobně "mušku" prostudovala, po dešti plavou na vrchu vody ve vaničce a jsou pro popsání vidět lépe. Zdá se mi, jako by tělíčko - zadní část, cca 3/4 mm měli pruhovanou - jeví se to jako kombinace černé a průhledné či hnědé, ale v těch minirozměrech je to opravdu těžko identifikovatelné. Zadní část jde jakoby do špičky. Navrchu mají minihlavičku, z které koukají dvě tykadélka či něco takového. Na rozhraní konce hlavičky a začátku tělíčka jsou na každé straně vidět dvě čárky, zda jsou to ale křidélka či nožičky opravdu nedokáži říct. Doufám, že by tento popis mohl pomoci. Ještě jednou moc děkuji za jakoukoli připomínku. Lenka