Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dřevotřískové stěny

Dobrý den, rekonstruujeme řadový rodinný dům. Dům je kromě štítových zdí konstruován z dřevotřískových desek (podobně jako domy typu Okal). Bohužel mezi jednotlivými panely uvnitř jsou patrné větší či menší mezery. Co dát na stěny, aby povrch nepraskal? Existuje nějaký tmel, který by vydržel pnutí při změnách teplot? Nebo nějaký druh tapet? Děláme vše svépomocí a v takovémto rozsahu se nám nechce do sádrokartonu....:) Děkuji za odpověď.

Rozvody jsou po revizi - to je snad všechno v pořádku. Stav stěn dle možností materiálu též. Nakonec jsme sáhli po sklovláknitých tapetách. Tak uvidíme, zatím jsme ve fázi lepení, pak by se to mělo bez problémů přemalovat. To skleněné vlákno by mělo zvýšit pevnost, nemělo by to snad praskat. Rada od pána, co s tím renovoval stěny v celém Okálu a zatím prý dobrý....