Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem termostatická baterie, nákup přes internet, záruka a servis, nejasný původ zboží ???

Zdravim vsechny

mam v planu zakoupit termostatickou baterii od firmy Hansgrohe. Konkretni typ jsem nasel na internetu za cca polovicni cenu nez obvykle.
Na oficialnich strankach firmy hansgrohe se uvadi ze nedoporucuji koupi techto vyrobku z pomerne zajimave vtipnych duvodu.
89422.htm
Obvolal jsem smluvne partneri, kteri by mi kvuli prodlouzene zaruce tuto baterku meli namontovat, vsichni mi z internetu koupenou baterii odmitli namontovat z oduvodnenim ze tak to dostali narizene. Udajne pochazi z neduveryhodnych zdroju.

Nemate k tomu nekdo nejake informace? Jestli se jedna pouze o dovoz z jine zeme, nebo jsou to nejake padelky?

Dekuji

Dusan

Nevím, co je na tom vtipného. Záruku drží PRODEJCE a ne výrobce. Tomu může být jedno, jak dopadneš v případě závady. Pouze tě na možné problémy upozorňuje.
Servis nemůže namontovat něco co nezná, protože je držitelem záruky a nejsou padlí na hlavu aby ti slíbili 5 let záruku.
Pokud neumíš baterii nainsatalovat, dej si ji namontovat instalatérem, ale ten ručí pouze za montáž, a ne za výrobek.

Vtipneho je na tom nekolik bodu, z kterych je patrna snaha vyrobce internetove obchody absolutne odstavit a to za cenu takto vynucenych tvrzeni:

1) nejasný původ (=originalita) výrobku
- pouze dovezeno z jine krajiny, vyrobek stejneho koncernu urcen treba pro jiny trh.

2) absence záručního / pozáručního servisu v případě výrobku s nejistým původem
zarucni list je pribalen, pouze ztraci svuj ucinek prodlouzene zaruky, protoze vsichni instalateri od Hansgrohe jsou domluveni ze baterie takto koupene nebudou montovat, tudiz nebudou na ne poskytovat 5 let zaruku.
Je to v celku jasne, kdyz je montujou tak je i prodavaj a to s peknou marzi ze?

3) absence odborné poradenské služby + návrhu koupelny
- uplny vtip ... na co je mi poradenska sluzba a navrh koupelny kdyz si kupuji baterii ???

4) ztráta výhody prodloužené záruky 5 let autorizovanou montáží
- viz bod 2

5) anonymní virtuální prodejní místo bez podpory výrobce
- zkuste se zeptat na kamennem kramu vystavni prodavacky jake ma baterie kartuse ... to se toho dozvite

6) nemožnost vyzkoušení a prohlédnutí si produktu před zaplacením
- prohlednout samozrejme lze, to je jasna lez a vyzkouseni nebudu komentovat, na kamennym kramu jim reknete prosim vas muzete mi tu baterii zapojit a odzkouset???

7) riziko nekompletní dodávky a možnost poškození výrobku při přepravě
- dodavka se zkontroluje v pritomnosti PPL, DHL v pripade jeji nekompletnosti, neuplnosti, poskozeni, absence zarucniho listu atd. se proste nezaplati, neprebere ... jak proste ... o poskozeni vodovodni baterie v krabici nebudu polemizovat.

8) krátká doba na vrácení výrobku při chybné specifikaci objednávky
- doba je 14 dni, na kamennem kramu vratit nelze (ne podle zakona, pouze na libovuli prodejce)

9) riziko zneužití osobních údajů
- ...

10) skryté náklady spojené s dopravou a vrácením výrobku
- pokud dostanu co jsem objednal, nic nevracim, pokud dostanu co jsem neobjednal, plati prodejce, pokud je zbozi v zaruce 24 mesicu a pokazi se, dopravu plati prodejce ...

Dalsi dotazy?

Já bych to viděl tak, že si za ty 3roky záruky navíc nachají pěkně zplatit, aby se jim to vyplatilo. Upřímě řečeno v tom nevidím problém. Pokud kartuše přežije první dva roky, tak přežije i pět. Koupil bych jinde a namontoval sám. Za ušetřený peníze bys mohl beztak koupit +- ještě jednu :-)

EDIT: A ještě něco, pokud budeš mít papír prohlášení o shodě, tak nemůžou vůbec nic. Ale záruku dává prodejce a za nízký peníz ti dá jen ty dva roky.

Záruku Ti sice drží prodejce,ale jemu ji drží výrobce.
Záruku 5 let Ti klidně dají,ale pouze autorizované servisy
Instalatér baterii sice namontovat může,ale přebírá záruku za vady způsobené neodbornou montáží,pokud nemá certifikát od výrobce.
Standardní postup všech výrobců skoro všeho - mají své servisáky a těm prodlouží záruku.
Nicméně nákup přes eshop je problém,protože může dojít ke špatnému skladování,poškození přepravou... Proto tady záruku nechtějí brát.
A tahle baterie za polovinu - já bych tomu nevěřil,ale klidně může být naprosto v pohodě.
Proč ale nedá výrobce záruku eshopu,který od něj nakupuje za tak super ceny???
Asi tu někde problém bude...