Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce terasy

Dobrý den, zdravím všechny kutily i odborníky. Rád bych si opravil terasu (3x1,6m) na mém domě, kde pod ním je vstupní chodba a zatéká do ní. Lze na nynější dlažbě vytvořit vanu pomocí hydroizolace, dále balkon. lišta + pásky do rohů a přes lištu a na to položit dlažbu novou, nebo musím tu původní vyrabovat? Na něco jsem v postupu zapomněl?

Terasu jsem nechal opravit asi před třemi lety. Byla na ní dlažba, tedy spíš nějaké koupelnové obkladačky. Popraskané a odfouklé. Ty jsem elektrickým kladivem odsekal, šlo to snadno. Objednaný řemeslník pak udělal stěrku, tím vyrovnal podklad, na který položil netkanou textilii pro odstranění ostřejších hrbolků a na to svařil folii Fatrafol.
Pokud bys chtěl dlažbu (také jsem o ní uvažoval), najdi si tzv. terčovou dlažbu. To jsou takové umělé taliřky, do kterých se dlažba usadí, nelepí se tedy napevno. Je snadná montáž i demontáž a voda protéká mezerama mezi dlažbou a po izolaci odtéká pryč.