Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno manet korado

Zdravím, sem čerstvým majitelem mopedu Manet Korado Maxi 1,5kW r.v.1997. Kromě jinýho chci hned vyměnit olej v převodovce. Můžete mi poradit jaký tam mám nalít a po kolika dalších kilometrech bych ho měl zase vyměnit? Díky

Tak u auta je taky potřeba ho jednou za cca 60 000km vyměnit. U mopedu po 20 000 si myslím že by to nebylo na škodu, i olej v převodovce pohlcuje zbytky usazenin, nánosy klovatiny a fermeže. Nejsou na něj sice kladeny takový nároky ale přesto. U pionýra co sem znal lidi taky měnili olej v převodovce jednou za 10 tisíc nebo třeba 7-8 let.

U auta po 60kkm??? Uz daavno ne. U 15 let staryho auta po 150kkm a u novyho se olej pocita na zivotnost prevodovky - 300kkm.
Jinak pro klid duse ho vymenit muzes, dal bych jakejkoliv olej do prevodovky sezenes - moc jich na trhu neni a pak uz ho nejspis menit nebudes muset nikdy.

Pro klid duše můžu, protože nevím co tam a jak dlouho bylo předtím, asi tam dám nějakej do automatický převodovky. Ale u těch aut to není tak docela pravda co říkáš, např. u mojí Felicie je přímo v návodu k obsluze doporučeno měnit olej každých 60 000 km, což nedodržuji ani já, ale po rovný stovce sem ho vyměnil a na řazení to teda bylo sakra znát. Přikládám dokument aby si neřekl že si cucám z prstu.

Zdravím!
Měl jsem tento moped 11let, téměř každý den jsem s ním jezdil do práce a po24000km jsem měl závady: prasklá žárovka v zadním světlometu, jednou voda vkarb,píchlé pneu, no prostě všechno možné, co s kvalitou tohoto stroje nesouvisí a byl to úžasný výrobek!!!
Olej neměnit!!!!!!!!!!!
Máš to i v návodu!
To není ani pincek, ani stará Bába se sucháčem.....
Dojel jsem do prodejny, kde hsem ho koupil, tam mi ho dali do cajku a ještě jsem ji za 4000prodal. Byla by mi hanba si říct víc, ale ten prodavač v bazaru mi vynadal, ať nejsem blbý, že je jak nová a to ani nelezl dolů chrom z výfuku, jak jsem to vypozoroval u kolegů.
Za 3dny byla pryč! Já hlupák koupil ojetou feldinu, sice jsem v teple a vsuchu, mám jí jen do práce, ale toho mopeda jsem si mněl nechat na občasné romantické projížďky. Docela se mi po něm stýská...
Radek