

Postup ošetření napadených trámů
Dobrý den,
může mi prosím někdo poradit, jak přesně ošetřit napadené trámy na střeše?
(Pokud by bylo možné, tak bych poprosil o nějaké rozumné odkazy, či videa)
Předem děkuji. TV
Natřel jsem to Lignofixem profi, několikrát, musíte tam dostat množství udané výrobcem. Tesařík krovový už ani prášek, červotoč totéž. Podobně účinný je Bochemit (je ho také více verzí). Počítejte s tím, že aktivní brouci v dřevě dožijí, přípravek je proti dalším nakladeným potvorám. Výrobce udává životnost myslím 10 let.
To je taky moznost, ale upozornil bych, ze drevokazny hmyz dokaze zit za urcitych podminek ve dreve i 10 - 15 let. Nejcasteji to byva do 4 let. A co se tyce inpregnace starsiho krovu, je treba si uvedomit, ze se musi cely ocistit a to i ze strany co je krytina. Jinak to nema vyznam. Nejednoduzsi je zajistit dostatecne vetrani cele konstrukce a zamezit pristupu vody. Jakmile vlhkost dreva klesne pod 10%, larvy nejsou schopni se ve dreve vyvijet a hynou.
Větrání rozhodně nestačí.
nu rad máš plno, ovšem zatím nikdo neví čím a jak moc napadené. Plísně, hniloba, brouk, houba? V některých případech je lepší výměna než nějaké patlání. Tak ať se dílo daří.
Likvidovat hlavně rychle. Dřív než se tu objeví Honza K.
http://kutilska.poradna.net/q/view/42936-likvidace -potkanu
Dobrý den, taky se nám na chalupě objevil červotoč ve starých futrech dveří. Přemýšlíme o nějaké chemii na jejich likvidaci. Kamarád lakýrník nám doporučuje lignofix a já jsem ještě při brouzdáním po internetu objevila tohle od PNZ: http://www.drevobarvy.cz/drevobarvy/eshop/2-1-Impr egnace-napoustedla/0/5/110-0-125-l-PNZ-Odstranovac -cervotoce-PNZ-HOLZWURMFREI Připadá mi dobré, že se to tou hubičkou dá stříknout přímo do děr od červotoče. Má někdo nějakou zkušenost s tím, jestli to funguje? Děkuji za rady Magda
Funguje to. Obecně lze říct, že fungují všechny přípravky na červotoče i ten Lignofix. Podmínkou je ale ošetřit dřevo ze všech stran, nebo ho důkladně napustit.