Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem parkety, vydávající zápach

Dobrý den,
asi před měsícem jsme se nastěhovali s přítelem do nového bytu. V ložnici jsou parkety, které vydávají podivný zápach. Zpočátku jsem se domnívala, že jde o pach dřeva. Po bližším ohledání jsem zjistila, že jsou lakované. Vypadají dost staře, vržou a v povrchu dřeva pod lakem jsou viditelné malé tečky. Může být pach způsobený plísní pod parketami nebo škůdci. Jak případně zjistím, zda-li je pod parketami plíseň. Bojím se, aby parkety neměly negativní dopad na naše zdraví.

Stará technologia používala ako hmotu do ktorej sa ukladali parkety ASFALT.

O jeho vplyve na dýchacie cesty netreba uvažovať. Moja svokra má astma a parkety aj s asfaltovým podkladom sú vyhodené už dávno. Lak na povrchu dreva, fenoly z asfaltu samozrejme nazadrží.

Ak je byt vo Vašom vlastníctve, zrejme viac info nepotrebujete.