Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pojištění bytu

Byl tu jeden podobný dotaz na Direct, ale bez odpovědi.
Sice jsem napsal asi 5 pojišťovnám už v pátek ráno a dneska jsem od rána
očekával záplavu nabídek, ale ono nic. U Generali si lze na konfigurátoru
vyfiltrovat, co nepotřebuju, takže cena by byla asi 1120 Kč,
ale uvázlo to na potřebě zadat číslo poměru plochy bytu k ploše domu,
což nemůžu mít, protože nejsem vlastník, ale člen BD.
U České poj. by to vycházelo podle kalkulačky snad na 900, ale už MĚSÍC
jim nejde on-line pojištění ani ve FF 4 a 5, ani v IE6.
Zkuste pro kontrolu kliknout na Pojištění bytu a domácnosti, jestli není chyba u mně:

http://www.ceskapojistovna.cz/on-line-pojisteni.ht ml

Potřebuju pojistit pouze byt 59m, ne domácnost a určitě nebudu potřebovat
pojištění proti povodni, pádu stromu atd. Byt je ve 14. patře.
Samozřejmě bych volal na zdarma čísla, ale paušál mám na minuty, které mi mizí
a operátor na to úplně prdí, jen se omlouvá, pokud vůbec komunikuje.
Můžete doporučit nějakou vaši pojišťovnu? Cenu si představuji do 1200.

Ahoj Fuente,
mě to rozkliknout jde. Zdá se, že to u mě normálně funguje na Win7 a Opera ver. 11.10. :i:
Jak píšeš, vybral jsem "Pojištění bytu a domácnosti" a jsem na této stránce - Pojištění majetku on-line.

Dále můžu vybrat dle tvých podmínek:
Chci pojistit - Pouze stavbu
Druh stavby - Byt

Po zadání adresy se načte stránka Výpočet pojistného - byt.

S pojištěním ti poradit neumím. Přistupoval bych k tomu úplně stejně, jako jsem někde tady na poradně psal k povinnému ručení. Udělat si srovnávací tabulku, pak obvolat/oběhat makléře/pojišťovny a začíst se do diskusí, jak si kdo postěžoval, že mu ne/plnili nebo krátili plnění a za jakých okolností.

To mi jde už taky, ale že si pospíšili :-/, v době psaní to měsíc nešlo.
Seru na ně, na zanechaný kontakt nereagovali týden,
stejně tak ČSOB, u které je pojištěný celý panelák
a dole visí cedule jak vrata, že na poj. jednotlivých bytů je sleva.
Taktéž na ně seru. Před chvílí jsem si spočítal na Directu,
že cena je necelých 1100, nechal jsem jim phone, že bych měl zájem,
zavolali do 40 sec (a to včil ve špičče) a cena je 1013 Kč,
pojištěno komplet všechno mimo zařízení bytu na 1 meloun +
asistence ke 2 haváriím zdarma a já nevím, co všechno.
Platné je to od včil, paráda.

Upřednostňuji pojišťovny s kamennými pobočkami, kde jim v případě projevu maximální nasranosti můžu prohodit cihlu dveřmi, oknem, výlohou. Jak je známo, pojišťovny a banky jsou hajzlíci. Tím víc bych se nepouštěl do komplotu s telefonicky-virtuální pojišťovnou. Ale každému co jeho jest ...

A co zařízení bytu, to pojišťovat nebudeš?
Já jsem to pojistil u Kooperativy. Původně jsem byl u ČSOB, ale ti mají počítání bytu podle metrů krychlových, což trochu nechápu a asi jim to dělalo problémy, neb mám v bytě šikmej strop a blbě se to počítá, takže mi po roce vypověděli.
Kooperativa měla pobočku asi o 200m dále, tak jsem zašel tam. Chtěl jsem pojistit byt i domácnost. Byt na 1,7mega a domácnost tak, abych se vešel s obojím do 3 tisíc ročně. Vycházelo to o něco víc, takže jsem domácnost nechal pojistit jen na 450 tisíc a furt to bylo hodně, tak mi tam maník vrazil nějaký bonusový slevy, jen aby nepřišel o klienta, protože jsem se kroutil, že je to furt docela hodně. No a najednou to slezlo dolů a za byt platím asi 1600Kč a za domácnost okolo 1400Kč. Je v tom i pojištění skel, což se hodí, mám kompletně prosklenej balkon až na zem a ty okna asi nebudou levný, kdyby se to rozbilo.

Ten byt pronajímám, takže vnitřek nechávám na panu nájemci.
BTW, jestli někdy budeš uvažovat o Directu, tak stačí uvést,
že ti ji doporučil někdo z tvých známých, klidně můžeš uvést mně
kdybys nikoho nenašel a lup ho, oba máte slevu. Další sleva je,
když máš u nich POV nebo HAV, jsou velmi flexibilní, hlavně po telefonu.
Bydlím o 5 pater níže a mám poj. asi tak z 80.let, které už je úplně mimo,
takže to vypovím a svůj kvartýr si nechám pojistit komplet asi zase u nich.
Napřed ale prubnu už fungující stránku ČP.

Jo tak, já myslel, že se jedná kér, kde chrníš. Nebudu měnit pojišťovnu, jak psal Veckoo, taky jsem raději, když je pobočka blízko. A už su taky línej něco zase měnit, na byt musím mít vinkulaci pro banku kvůli hypotéce a absolvovat další kolo papírování, tak to se mi opravdu nechce.

Přesto je dobré udržovat si přehled a alespoň jendou za rok sjet nabídky pojišťoven, udělat si srovnání. Mnohdy pak změna přinese úsporu a nebo stačí říct stávajícím a než by ztratili klienta, jdou v rámci možností na cenu konkurence. Klientovi je pak jedno kde je pojištěný, pokud to tedy podmínkami splňuje jeho požadavky a nevyšachovává ho hromada výluk psaných mikropísmem. Také o "pojistku" je třeba se starat a vědět za co a proč platím, jako že takových lidí je málo. Platí v čase jako ovečky a jsou spokojení do té doby, než se něco stane. Často pak zírají a zůstávají oči pro pláč.