Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Antikorozní povrchová úprava železa - jak na to?

Zdar, má někdo zkušeností s co nejjednodušší povrchovkou železných věcí? Jedná se mi o železný plech rozměru asi 10x10, nechci na to používat nějakou barvu nebo lak (odřelo by se to) a nevím, kde v nejbližším okolí je nějaká galvanovna, takže bych uvítal něco proveditelnýho v domácích podmínkách. Moření, černění nebo tak něco. Google na mě vyplivl spoustu balastu, ale kloudnej návod jsem nenašel. Dík za rady :-)

Zvaž, zda by stálo za to, někde to nechat otryskat.
Prý kdosi kdysi upravoval tak, že rozpálil v ohni do červena a pak "pokovoval" ve směsi sazí a nějakého oleje. Je to ale z doslechu ... jedna paní povídala. Praktickou zkušenost nemám.
Šel bych cestou opískování a nástřiku barvy.