Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neco misto dveri

Dobry den, nevedel jsem jakou kategorii zaradit, tyka se to dveri.

Stehujeme se do noveho bytu, a muj pokoj ma jednu velkou nevyhodu, a to ze nema dvere, ani zarubne jen ciste pruchod bez niceho. Hned vedle je obyvak a aby se rodice divali na TV a ja k tomu u sebe s nekym mluvil pres skype - bez dveri nemozne, stejne tak soukromi - zadne. Navic ten pruchod je siroky - sirsi nez klasicke dvere. Abych koupil zarubne a dvere a nechal si je nainstalovat, na to penize nemam, chtel bych nejakou alternativu ktera mi alespon trochu pomuze.

Co byste delali na mem miste vy? Dekuji za tipy.

Tohle je dražší verze, z hotových dveří http://www.ikeahackers.net/2010/10/turn-your-studi o-apartment-into-1.html Jinak v provozovnách, kde se objednávají skříně na míru si prohlédni, jak to funguje. Sololak stojí kolem 100,- za m2, hranolky najdeš v hobbymarketu a tamtéž najdeš předražené kování pro šoupačky. Pak ještě můžeš zapátrat po prodejně pro truhláře, kde je uvedené kování levnější.
Pro nákres stačí trochu googlit - http://hobby.idnes.cz/z-osb-desky-a-stresnich-lati -vyrobite-zasouvaci-postel-ktera-setri-misto-1ld-/ hobby-dilna.asp?c=A100222_142414_hobby-dilna_bma, http://www.bydleni.cz/clanek/Skrin-pod-sikmou-stre chou-2 pro inspiraci www.dvere-jap.cz
Spousta obrázků - http://www.zbozi.cz/items/?r=hint&itemType=new&q=k ov%C3%A1n%C3%AD+pro+posuvn%C3%A9+dve%C5%99e
Pokud ti to přijde složité, je možné dolepit příčkovkami z porobetonu (nejen ytong)otvor na velikost zárubní, zapěnit zárubně a pověsit dveře. Vzhledem k tomu, že zárubně jsou hotové a dveře taky to může být snazší. Jen se nesnaž lepit příčkovky najednou, pěkně vždycky počkat, až zatvrdne.

Prijde mi to slozite, na me. Asi bych to nezvladnul, nejsem kutil Tim. Ale co takovy jednodussi navrh. Co z toho Sololamelu desku, Hranoly (nevim z ceho?) pribit jako zarubne (aby to aspon trochu pripominalo dvere), desku ze sololamelu pak prisrouovat na panty. Akorat bych nevedel jak vyresit nejakou alternativu kliky, nebyly by vysuvne takze magnet pada. Leda zarazku s magnetem ale to by bylo takove na odreni ze se ani neopru :-)

Sololak je měkký, potřebuje výztuhu, je o trochu silnější než nic. Hranoly ze dřeva jako zárubně - nebudou mít drážky, no to se dá vyřešit naloženými dveřmi. Pokud je díra široká, počítáš s místem pro křídlo dveří? Nekoupíš na inzerát nebo ve sběrném dvoře hotové dveře za pár korun?
Na aukru jsou teď za 500 lamelové dveře 110cm široké, jejich instalace je opravdu jednoduchá.

Tak dveře s klikou by se daly pověsit do zárubně a otevírat klasicky. 600,- zárubeň (nová), 100,- montážní pěna + dveře (od 700,- v Hornbachu)
Oproti tomu celé šoupačky nové cca 1200,- podle šířky otvoru, ale velmi jednoduchá motáž, to mají ostatní lepší odhad.
Sololak potřebuje konstrukci z hranolů, jinak se to chová jako lepší čtvrtka papíru - vlní se, prohýbá.

Jak uděláš to zasouvání? To kování taky nebude levný a zvuková izolace taky žádná sláva, bude tam spousta mezer. A hlavně to bude náročný na realizaci.
Ty harmoniky se dají koupit v různým provedení, jak koženkový, tak plastový.
Tohle jsem si udělal do předsíně:
[44-dvere-jpg]