Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpeľna bez obkladačiek

Ahojte.

Uvažujeme s mojou lepšou polovičkou, že kúpeľňu urobíme bez kachličiek. Mám nejaké referencie na farby Tikurilla.

Máte niekto osobné skúsenosti s kúpeľňou bez obkladačiek? Ako ste to riešili? Robili by ste to znova?

Ďakujem za všetky odpovede aj za prečítanie.

Ospravedlňujem sa za exhumáciu, ale chcem dopísať skúsenosti s realizáciou kúpeľne bez kachličiek.

Nakoniec sme obe kúpeľne realizovali farbami Tikurilla.

Moje skúsenosti po dvoch mesiacoch ostrej prevádzky - nemôžem toto riešenie odporúčať. Na málo exponovaných miestach kúpeľne (myslím tým miesta, ktoré neprichádzajú do častého styku s vodou) táto farba nie je potrebná.
Naopak, na exponovaných miestach sú vlastnosti náteru žalostne nedostatočné. Napríklad, v sprchovacom kúte došlo už po dvoch mesiacoch k vymytiu vrchnej vrstvy farby (ktorá má podľa výrobcu vydržať 10000 umytí čistiacim prostriedkom). Pre istotu uvádzam, že bol plne dodržaný návod na aplikáciu.

Takže v našom prípade nakoniec ideme riešiť obklady do sprchovacieho kútu a okolo vane. Na ostatných miestach kúpeľní je farba fajn, ale ako som už písal vyššie, tam pokojne mohla byť aj úplne obyčajná (a oveľa lacnejšia).

steny koupelny jsem vymalovala obycejnym primalexem, ale zatezova mista - kolem vany a umyvadla jsem navic natrela specialnim matnym lakem (z OBI) a jsme moc spokojeni. Mame to tak vice nez rok, lak stale perfektne drzi, pokud dojde k vetsimu znecisteni (napr.pokud si barvim vlasy) bez problemu to jde umyt..znama to tak ma i v kuchyni za sporakem a take bez problemu