Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kovacsky kurz

Zdravim,
Neviete kde sa da spravit kovacsky kurz, alebo sa to proste naucit ? Nemam vobec hutnicku skolu ani nic take, ale rad by som sa s tym blizsie zoznamil ak to je mozne. Poradite mi nejak ?

Zkus pohledat v okolí uměleckého kováře, možná by tě do toho zasvětil. Pak už jen výheň, pořádnou kovadlinu, kupu kladiv, aspoň nějaké kleště a zkoušet a zkoušet :-). Jinak teorie o kvářství je na netu docela dost (hezké stránky třeba navody.htm). Kovadlina je lepší 100 a víc kg, na těch 40-50kg se dělá mizerně (kovadlina by měla mít asi tak 50x víc než největší používané kladivo). Usazení kovadliny je taky oříšek, osvědčil se buď pořádně svázanej bazmek z nařezaných pražzců nebo sud plný písku.

No, kavdlina se dá koupit nová, ale ty vychází nehorzně draho, 100kg kolem 10-15000Kč, 120-150kg i 20 a víc tis. Jinak se to chce koukat po různých internetových aukcích a bazarech (http://stroje.bazos.cz/?hledat=kovadlina&rubriky=s troje&hlokalita=&humkreis=25&cenaod=&cenado=&Submi t=Hledat&kitx=ano), ono je jich mezi lidmi dost a čas od času to někdo vyklízí a prodává. Kamarád takhle sehnal výheň a 150kg kovadlinu za pět flašek rumu a odvoz :-). Jinak se ty starší seženou kolem 3-5tis. Stejně tak se dá dostat k k různám babkám, kleštím, kladivům ... Mnohdy za hubičku, protože dnešním lidem co mají obě ruce levé, je to k ničemu.