Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpad ucpaný pravděpodobně polystyrenovými kuličkami

Dobrý den, před nějakou dobou u mně byli děti, trochu si hráli s polystyrenem, až jsem měl ty bíle kuličky po celém bytě. Jediné efektivní řešení je bylo vysát, avšak mám vodní vysavač takže to šlo do wc, teď se potýkám z ucpaným odpadem. Je ucpán tak nějak po celém bytě (starý dům z 50. let, nepříliš dobře řešené odpady). Když jsem vypouštěl vanu a zastavilo se to jako vždy.., vzal jsem zvon a z odpadu vyšlo pár těch kuliček. Tak si říkám, že budou asi problémem. Nemáte někdo nějakou radu čím se toho v odpadu zbavit? Je třeba něco co to rozpustí, ale nepoškodí trubky? Dal jsem tam už kotel louhu, nějaký biočistič, ale stále nic. Předem děkuji za radu

To bude problém. Co rozpouští kuličky, rozpustí i roury. Navíc ten neřád velice kvalitně plave, takže se proudem vody jen velmi obtížně odplaví dolů odpadem. Bude třeba to asi několikrát prošťouchnout protahovacím perem, propláchnout a znova a znova.

prolil bych to benzínem nebo acetonem a zase rychle spláchnul, pokud nebude v trubkách nevím jak dlouho, nic by se jim stát nemělo, polystyren rozpustí v řádech vteřin, první problém je, že u benzínmu si nejsem až tak jist, druhý problém může být ta sr.čka, který z toho vznikne, je to dokonalé lepidlo a mohlo by to vytvořit jeden velký polyst. kus a to si myslím, že jsou zas lepší ty kuličky... Copka strčit rouru vysavače do opadu a polys. zase vysát, ale tentokráte do popelnice s ním?

Zdravím, jak ste vyřešil svůj problém? Mě se stal podobný problém - při broušení fasadniho polystyrenu (1000m2) se mi drobné zbytky polyse dostaly na rovnou střechu a deštěm stekly do kanalizační roury. A ucpaly ji... diky z info