Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ventilátor na WC

Dobrý den, mám takový problém. Bydlím ve starším rodinném domku, kde je ještě použito jako odvětrávání WC mřížkovaná průchodka na střechu . Jako odvětrávání to schvaluji, akorát se mi zdá, že to tam nemá žádný význam. Jelikož tam tudy neproudí prakticky žádný vzduch, jak jsem zjistil. Tak bych prosil o radu k řešení, jak odvětrávat? Napadlo mě tam hodít nějaký ventilátor, ale bohužel, co jsem našel, tak bylo normální napětí. A mě na druhou stranu připadá zbytečné vysekávat po celém obvodu záchodu drážku na kabel. Tak jestli existuje nějaká možnost, hodit tam něco na baterii s čidlem, či jak?? Děkuji za KAŽDOU radu.

Na baterii zapomeň - buď to bude mít malej výkon a tím i malej tah, nebo bude baterka každou chvíli vybitá. Když už chceš dělat ventilátor na záchod, tak pořádně, tedy připojit to na 230V, k tomu vypínač na stěnu. Já to tak mám, stiskem zapnu, větrák má v sobě časovač, po pár minutách se sám vypne.