Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyvazeni kol vs. polkice

Dobry den.

Chtel bych se zeptat, jestli se nahodou po nasazeni poklic na vyvazena kola auta nezmeni vyvazeni a nechtelo by to vyvazovat i s poklicema. Zvlast, kdyz vidim, ze tam mnohdy davaji opravdu malinkata zavazi.

dekuji za odpovedi

Pepa

Zatím jsem se nesetkal s řidičem, který by řešil tento problém. Nepoškozené poklice jsou konstruovány tak, aby nad rámec tolerance nerozhodily vyvážení.To se týká i čepiček na ventilky, přischlého bláta na discích...
Velikost závaží je dáno nevyvážeností disků a pneumatik. V ideálním a neexistujícím případě by neměly být žádná vyvažovací tělíska. I brzdění obrušuje nerovnoměrně pneu, ale to vyřeší vyvážení jednou za rok, při přechodu na třeba zimní.
Hlavně si hlídej tlak v pneumatikách a při nestejnonměrném sjetí geometrii.