Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Benzínová sekačka-zaseklá

Dobrý den přátelé,

mám benzínovou sekačku s pojezdem, koupená v OBI, motor Briggs and Stratton, 3.rok v provozu. Najela jsem dnes ve vysoké trávě na kus betonového sloupku a sekačka se v ten moment zasekla. Nůž se nehne, startovací lanko se nehne. Co jsem provedla? Dá se to opravit? Prosím o radu. Předem děkuju. Jola

To je běžná záležitost (zvláštní je, že mnohem časteji se stává ženám).
Po takovém nárazu se zohne kliková hřídel a bez opravy to dál nepojede. Otázka je, jestli to v servisu vůbec opravují, u nás na vesnici se to rozebere a kliková hřídel se zanese pánovi co má soustruh, na kterém se to narovná - za cenu pár (tak asi dvou) stokorun.

Volala jsem servis a tam mi řekli, že pokud to je klikovka - a to asi je, nůž je celej vytočenej - tak že by to přišlo tak na 5-6000 Kč a že si to ani nikdo opravovat nedává. Tak si važte pána se soustruhem. Pokusím se nějakého sehnat. Tak mi držte palce a dík. Jola