Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je to za barvu ?

Zdravím osazenstvo.
Dostal jsem od souseda asi 20 kg kýbl barvy, prý na kov, ale sám už neví co to je, protože ji má ve sklepě dlouho a také ji od někoho dostal (:-) ) . Nálepka není.
Konzistence je na vrchu řídká tmavě šedá tekutina, na dně jasně stříbrná těžká usazenina která se dá rozmíchat. Odborným počuchem :-) bych to typl na syntetiku. Vypadá to prostě jako stříbřenka.
Otázka zní co to je a jestli to mohu použít na plechovou střechu (pozink).

Pokud se dala barva dobře rozmíchat a nedělá "pucky" navrhuju udělat zkušební nátěr 20x20cm, ukáže se, jak barva zasychá a jak kryje. Pokud je hustá zkusit v malém kelímku naředit ředidlem
S 6006 - na syntetiku pro nátěr štětcem, ev. S 6005. Pokud se bude srážet, není to syntetika. Pokud jde dobře natírat, po 24 hodinách nelepí a dobře kreje, tak bych se jí na střechu nebála.(Může to být stříbrný Industrol).Zahrádkáři natírali pozink i Luxolem a moc si chválili. Jola