Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s postřiky ovocné stromy

zdravím všechny ochotné rádce..

potřebuju pomoct..věc se má následovně :
nastěhovali jsme se do domu, máme malý sádek,
jabloň, 2 třešně, broskev, švestku
no a tak jako každý začátečník, potřebujeme poradit,
jak, čím a kdy to stříkat. Hledala jsem na netu
a nic kloudného jsem nenašla. Potřebuju poradit,
abychom o ty stromy nepřišli..

čím tedy stříkat?

co koupit (myslím tu nádobku, tlakovou věc)?

jak stříkat ? (co přesně na tom stromě)

jak často ?

Budu opravdu vděčná za rady.

Těžko říct co tam máte za odrůdy či nemoce, ale prakticky krom švěstek není potřeba nic stříkat. U broskve pozor na kadeřavost, u jabloně asi nejvíc trpí strupovitostí. Třešňě jsme nikdy neřešili. Švestky se stříkají při opadu květních lístků - jaro. Ostatní nevím, naše stromy tím netrpí. To čím se stříká se jmenuje postřikovač :-), přípravek opět dle prováděného zákroku. Co stříkat, no to je na tom, proti čemu bojujete... U švestek se na jaře stříkají ty "květy", je to kvůli pilatce (navrtá plod), pilatka může být i u těch třešní. Možná i u dalších, ale jistý si nejsem. Hlavně udržujte pod stromy čisto (listí) je to semeniště mnohých chorob, kterými stromy trpí.