Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přístřešek pro 2 auta

Dobrý den!
Potřeboval bych poradit jaký rozměr pozednic (rámu) zvolit pro stavbu dřevěného přístřešku o roměru 5,2 x 5,2 m se sedlovou střechou pro 2 auta. Pilíře jsou pouze 4 (16x16), kleštiny (8x16), krove (10x16), pásky (12x14). Vzhledem k betonové střeše, nevím jak dimenzovat pozednice. Uvažoval jsem o rozměru 16x25 a také nevím jak dlouhé pásky zvolit. Mohl by mi někdo poradit? Vjezd není z pohledu sedla ale ze směru kde jsou okapy. Děkuji Martin

Pozednice se davaji na zed. Zde je nejspis myslena vaznice. Tusim, ze jsme nekdy neco podobneho delali a ze jsme davali vaznici 20/28. Ale bylo by lepsi se zeptat statika. Jinak jeste upresnim. Pilire jsou z betonu, kamene a td. Ze dreva se nazyva sloupy. Krove jsou krokve. Nerika se betonova strecha, ale betonova krytina. Co se tyce pasku. Je treba vzit v uvahu podchodnou vysku. Nedoporucuji aby pasek zasahoval do urovne hlav :o) Cim delsi bude pasek, tim se bude lip prenaset zatizeni vaznice do sloupku. Mysleno pokud budou pasky v uhlu 45 stupnu.