Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem půjčené auto a způsobená škoda

zdravím,

mám auto, jsem vlastníkem i provozovatelem, mám uzavřenou zákonnou pojistku na 20 mil.
když to auto někomu půjčím a ten někdo s ním způsobí škodu 25 milionu, kdo bude platit těch zbývajících 5 mil? já jako majitel nebo ten co jsem mu to půjčil?

díky

Mne by to zajímalo spíš z obráceního pohledu.
Řekněme, že mohu být majitelem dobře pojištěného auta, ale potřebui si půjčit jiné, stanu se účastníkem dopravní nehody a zjistí se, že majitel auta nemá platné povinné ručení. Jak se bude řešit tohle?