Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kovové spony na hadice v benzínu

AHoj
Měnil jsem v autě benzínové čerpadlo v nádrži. A Místo hliníkových spon které sem nikde nemohl sehnat jsem koupil ty šroubovací s kovovým šroubem
Můj dotaz zní vadí nečemu když se spona po natankování plný nádrže potopí do benzínu ? konektory na čerpadle do kterých vedou kabely (12V) jsou volně v nádrži zatopený benzínem a ničemu to nevadí. Jde mi jen o přítomnost toho kovu tam aby mi to třeba nebouchlo pod zadkem :-)
Předem děkuju za rychlé odpovědi :puff:

Nádrž bouchá jen v akčních filmech (pomáhal jsem vloni s Kyklopem hasit auto, hořelo dosti dlouho ale nebouchlo). Kovové sponky nevadí. Vadí umělá hmota, která se benzínem zelektruje a vznikne jiskra statické elektřiny. Proto je o držťku lejt benzin do PET lahví. Umělohmotný kanystr musí být speciálně dělaný na benzin.