Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz mobilního operátora ???

Prosím o radu : vnuk z neznalosti dal nějakému / O2 / mobilnímu operátorovi při nabídce nějaké služby číslo občanského průkazu a RČ. Zpětně se nadalo telefonovat...,/ nikdo !!!/, svojí chybu si uvědomil pozdě. Co se může dále přihodit ? zneužití předaných osobních údajů /dat/
a co může udělat nyní. Díky za pomoc i radu.

Všichni operátoři svou vázáni mlčenlivostí, takže pokud neobjednal nějakou službu, tak je to v pořádku. Pokud by nebylo, tak je můžete s úspěchem žalovat. Získané údaje lze zasláním žádosti o vyřazení z registru i smazat.