Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sádrokarton - nosiče sanitárního příslušenství - sešroubovat CW a UW profily?

Dobrý den, předělávám koupelnu a používám desky Rigidur na lepenou spáru.
Měl bych následující dva dotazy:

1) Používám nosiče na pračkovou armaturu nebo sprochovou baterii mezi CW profily:

např.:
http://www.bagno.cz/index.php?sid=2966e77e3306b338 a6c330939df5b89e&cl=details&anid=XPB1000101&listty pe=search&searchparam=geberit%20sprchu

A nikde se bohužel nemohu dočíst, zda mám v tomto případě svislé CW profily sešroubovat s vodorovnými UW profily, což se normálně nedělá. Ale nechat to volně mi přijde v tomto případě takový divný, když tam je mezi ten nosič.

2) Rigidur desky se budou obkládat, je potřeba nějak řešit roh? Má se přetmelit nebo používat výztužná páska i když přes to přijde obklad?

Mockrát děkuji všem za rady a postřehy.

Daniel Issa.

Jsou detaily v montáži, kde se dělají kompromisy. Viz. nesešroubovávání profilů a u zárubní sešroubování .... U konstrukcí máte možnost profily k sobě přichytit oboustrannou páskou, po našroubování desky se konstrukce nikam nehne, anebo profily sešroubovat, pokud je to běžná stavba bez velkých pohybů, nic se nestane.
Rigidur desky pod obklad nemusíte nijak dodatečně vystužovat, jen jednou přetmelte případné mezery mezi deskama.