Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Travin a pod.

Ahoj zahradníci. Potřebuji poradit s touto věcí: Mám na zahradě trávník,který je silně prorostlý pampeliškou,a asi dalšími 10ti druhy plevelů. Potřebuji zde použít nějaký selektivní herbicid-něco jako Travin a pod. Problém je v tom,že v trávníku jsou místy vysázeny květiny,malé konifery,rhododendron,a po okrajích pozemku růže a thůje. Nikde jsem se nebyl schopen dopátrat k infirmaci,jestli mi Travin s pampeliškou nezahubí i kytky a okrasné dřeviny. Díky za Vaše poznatky.

No, asi poloviční pozemek jsem už párkrát procházel :-)

Existují samozřejmě i větší postřikovače - kanystry na záda.

Podle popisu je travin určen k likvidaci dvouděložných rostlin - tam patří i okrasné květiny a dřeviny.

Jestliže použiješ granule Travinu, ty se rozpustí a obsažené herbicidy se dostanou do VŠECH okolních kořínků - dvouděložné rostliny zajdou.

Jestliže použiješ postřik (třeba ten Bofix) zajde jen ta dvouděložná rostlina, kterou postříkáš.

Takže na tvém místě bych si radši obul pohodlné botky a naplánoval si procházku po zahradě :-)

Tak ono to nebude fungovat tak, že do prostředka trávníku nasypeš hromadu Travinu a ono se to rozpustí po celé zahradě. Dejme tomu, že se granule rozpustí třeba 10 cm daleko od místa položení. Pak bys musel kolem chtěných rostlin nechávat nějaký bezpečný odstup - ale nějaké to riziko tam pořád zůstává.