Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výběr strunovky

lidi, prosim poradte..doporucte...strunovou sekacku..
takovou tu do ruky..nejde mi tolik o cenu,
ale abych s ni mohla sekat i ja zenska..a aby nebyla tak nachylna..
a zvladla usekat sikmej velikej svah...ocenila bych vase osobni zkusenosti..
protoze prome jako pro laika je tezky vybrat..kdyz se vsude pise, jak je tohle skvely
a tamto taky.,.,.

dekuju moc:-*

Zdravím.
Nevím čemu řikáte "velikej" a šikmej. Sekačky se doporučují podle plochy. Na velikou plochu určitě nestačí lehká akustrunovka. Motorová by pro vás byla asi těžká. Tak bych uvažoval o klasické motorové sekačce, ale záleží zese na sklonu svahu.... Na váš všeobecný dotaz se dá jen težko odpovědět přesně.

400-500m2

Tak to je děs. Se strunovkou na elekriku ani náhodou, existují sekačky na principu vznášedla, viz flymo
ale ta výměra je na elektriku dost. Jestli se to dělá i v benzinovém provedení nevím.
Tohle vznášedlo se PRÝ nechá pustit ze svahu na provaze. Nikdy jsem to neviděl v chodu, natož pak ve svahu a na špagátě, tak to ber s rezervou a ptej se ve speciálkách na zahradní techniku.

Takový svah máme doma a je to práce za trest. Hodně taky záleží na tom, co tam roste - u nás je to samý šlahoun s trny, lebeda s pevnými stonky a náletové stromky. Zkoušel jsem motorovou kosu jak s ocelovým kotoučem, tak i strunu. Vzhledem k tomu, že tam lezu tak jednou za rok, je to vždy už tak vyrostlé, že to skoro nejde sekat - lépe to jde s tou strunou - ale musím tu trávu rozšmelcovat shora dolů. Nehledě na to, že mám co dělat, aby se udržel i já a neskutálel se dolů i s kosou. Nedovedu si představit, že by se tam někdo vznášel s nějakou sekačkou.