Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rybářský lístek

Ahojky,
nevím, kde se zeptat, tak to zkusím tady, snad se nebudete zlobit...
Chtěla bych získat rybářský lístek, ale nemůžu nikde najít nějakou "učebnici" na test, který se musí složit. A pak mi také není jasné, jak se k té zkoušce dostat. Poradí mi někdo?
P.S.Jedná se o Brno

Jak začít rybařit jako člen Moravského rybářského svazu, o.s....

Navštívit brněnskou MO. Je jich několik, mohu doporučit MO Brno 3. Zde vyplníte přihlášku za člena MRS, uhradíte zápisné, členský příspěvek a obdržíte informace či podrobnosti k rozsahu požadovaných znalostí pro zkoušky. Zjednodušeně se jedná o nastudovaní legislativy v základním rozsahu, tedy platného rybářského řádu MRS a naučit se rozeznávat základní druhy ryb. Po úspěšném složení zkoušky Vám MO vydá osvědčení na jehož základě MěÚ vydá rybářský lístek. Pak ještě zbývá splnit brigádnickou povinnost, kterou je možné peněžní úhradou. Poté už si můžete zakoupit povolenku a vyrazit k vodě.
Kontakty na MO Brno 3 máte pod odkazem. Předsedu, nebo hospodáře můžete kontaktovat i na chytej.cz, konkrétně hraji, nebo kakr.

Petrův zdar

To je v moci MO pokud si tuto výjimku ze stanov MRS odhlasovala, ale většinou ano. Jinak platí §6, odst. 1), písm e):

§6, odst. 1), písm e):
osobní pracovní činností se podílet na činnosti Svazu, a to v rozsahu nejméně 10 hodin práce v kalendářním roce. Členové, kteří neuplatní právo na povolenku k rybolovu, pracovní povinnost v příslušném kalendářním roce nemají. Od pracovní povinnosti jsou osvobozeni čestní členové. Dále mohou být od této povinnosti osvobozeny ženy, děti a mládež do 15 let, starobní důchodci, osoby starší 65 let a držitelé průkazu ZTP a ZTTP. O osvobození od pracovní povinnosti a jeho rozsahu rozhoduje výbor místní organizace. Člen, který ze závažných důvodů nemůže svou pracovní povinnost splnit, může namísto ní poskytnout náhradu v penězích, a to ve výši nejméně 30,– Kč za každou neodpracovanou hodinu. Místní organizace jsou oprávněny stanovit rozhodnutím členské schůze, podle svých podmínek, vyšší rozsah pracovní povinnosti a výši peněžní náhrady.