Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ochrana před vytopením pračkou

Dobrý den,
máme málo místa v koupelně, proto mě napadlo přesunout pračku do chodby. V chodbě je plovoucí podlaha, v koupelně linoleum. Přítelovi se to nelíbí, bojí se, že kdyby se něco stalo vytopili bychom sousedy a utrpěla by plovoucí podlaha. Vím že sousedy můžeme vytopit i když bude pračka stále v koupelně, z linolea se ale možná voda bude odstraňovat líp.
Má někdo nějaký tip, jak zabezpečit pračku proti prasknutí hadice, vytečení vody? Pračka je plněná ze předu.
Díky
Pavla

Pro případ prasknutí napouštěcí hadice se dá koupit bezpečnostní ventil (k většině praček/myček dodávaný k zařízení). Při hodně velké paranoii i s čidlem vlhkosti na podlahu. Na vypouštěcí hadici nevím.
Nejčastější příčina vytékání vody z pračky je ale nedovřený šuplík dávkování pracích prostředků. :-)

No pračku na chodbě máme, protože je tam na ni pěkný kout za dveřmi a nepotřebujeme si hyzdit koupelnu :-)
Zapnutou pračku bez dozoru jsme nechali jen jednou a zrovna při ždímání "utekla" vypustila vodu na podlahu v předsíní a opřela se o dveře, takže nešly otevřít :-)

Vyřešil jsem ti tak, že jsem v do rohu s pračkou zašrouboval do podlahy šroub M12x10cm a k němu pračku chytil za nožičku ocelovým lankem (třeba od motorky). Od té doby nemá pračka kam "odejít" ani při nejdivočejším ždímání. Hadice na přívod vody nejspíš nepraskne a hadice na vypouštění se také pravděpodobněji vysune než by praskla. (no a sama od sebe se nevysune) No a pokud se stane technická závada na pračce, to se nedá stejně ovlivnit, a je vhodné mít na to nějakou pojistku.

Brzy se budeme stěhovat, pračka do koupelny zase nesmí :-)

Vlada

Prave jsem se dival do nove pracky na hadici na privod vody.. v pracce je jednoduse zaobimkovana.. to znamena pokud si chcete pojistit privod vody, tak kupte hadici, ktera jak uz je napsano v textu jinde.. se pouziva u jinych pracek a mycek s pijistkou proti vyteceni.. urcite bude k mání.. jen takova pripominka ..v pracce jsou ruzna gumova kolena ktera kdyz prasknou tak vas pojistny ventil na privodu nezachrani..

No ocividne ne .. mam novou pracku a hledal jsem reseni.. pracka to ma jasne napsano v navodu ze aquastop nema.. je to samsung.. jo pokud myslite dotazujici tak jo.. jde mi spis o lidi jako jsem ja a hledal jsem reseni.. tohle vyskocilo jako treti odkoz na googlu