Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pájení mědi s plechem

Dobrý den. naskytl se mi problém, že nemůžu spájet mědený drát s hliníkovým plechem. Používám nato normálně cín, kalafunu a na plechu to nechce držet, drží jenom na mědi.
Jak by šlo spájet plech a měd ,aby to vyšlo co nejlevnějc ? nebudu dávat 200 abych spájel kus mědi s plechem :D

Hliník oxiduje a preto sa nedá pájet. Aby sa pájet dal, je potreba zabránit prístupu kyslíka.

Možnosti :

- premiestni sa do vákua
- premiestni sa do inertného plynu
- počas pájení zakryť povrch tekutinou alebo pastou ktorá nebráni pájení ale zabraňuje prístupu kyslíku

Jak na to aby to vyšlo co nejlevnějc ? Nepájet.

Temer so zabudol: ešte jedna metoda:

-Pájet tak rychle že nestihne prebehnuť oxidácia vo významnom rozsahu.

Tato metoda je naškrtnutá vyššie, ako je zmínka o kladive. V praxi sa používajú mechanizované kladivá. ...:puff:

tak ja potřebuju aby byl co nejmenší odpor mezi válečkem a zinkem , jenže plech je 1mm a váleček má na výšku asi 8,2 cm ( 4cm trčí z obou stran plechu ) :D říkal sem si že bych skusil sířečku jen tak lehce na pár ampér ,ale to až jako poslední věc