Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poradte jaky akusroubovak

Ahoj,

moc se v techto vecech nevyznam, tak se zkusim zeptat zde...

potrebuju koupit akusroubovak a popravde nevim jaky si vybrat... Idealne nejaky z eshopu mall.cz na adrese: akusroubovaky

Budu potrebovat vrtat predevsim do cihel (tvarnice porotherm), pripadne drevo (ale do dreva zvladne vyvrtat diru uz snad kazdy akusroubovak). Nechci ovsem nejaky cinsky smejd, predstavoval jsem si znacku Bosch, Makita nebo neco podobneho, kde uz jen ta znacka je zarukou kvality.. Nechci do toho ovsem vrazit 6000kc... akusroubovak by mel byt prijatelny i vahove aby byla schopna diru navrtat i slecna..

Poradite mi, jaky sroubovat bude idealni pro takove obcasne pouziti? Samozrejme baleni by melo byt v nejakem kufriku a vykon tak akorat, abych diru do cihly nevrtal pul hodiny...

dekuju za tipy

kdyz to procitam tak asi jedinou vyhodou je zelezny kufrik s bohatym prislusenstvim.. podle obrazku toho v tom kufriku je opravdu pozehnane.. kdyz vezmu v uvahu to, ze nemam doma ani jeden vrtak, takze v budoucnu bych stejne vrtaky musel dokoupit.. otazkou je, jestli ten rozdil ceny 2000kc bude stat za to prislusenstvi.. nemam predstavu kolik stoji sada vrtaku a kolik penez bych jeste musel vrazit do levnejsi vrtacky bez prislusenstvi...

Dle mé zkušenosti doporučuji vyšší voltáž (min. 15V, lépe 18V), a 2 rychlosti (levnější nemívají). Baterii buď Li-Ion nebo 2 akumulátory. Sám jsem koupil za cca 700,- "čínský šmejd", poměrně rychle se vybíjí, ale pro občasnou práci úplně stačí, výše uvedené splňuje. V práci máme BaD hobby a s tím mým se mi dělá lépe.
Martin

Chtěl jsem se zeptat, jaký je rozdíl ve výdrži u značkových a neznačkových akumulátorů.Já jsem měl aku Bosch a za necelé tři roky odešly akumulátory a nové jsou dražší než vrtačka. Není lepší vrátit se k elektice když to používám kutilsky? Nebo co dva roky noname?

Otec má už přes deset let aku vrtačku Narex (sám jsem mu ji kupoval, stála tehdy přes 3 tisíce). Akumulátor má původní, ale vyměnil v něm asi 2 vadný články, ačkoliv netuším, kde je sehnal. A to ten nástroj používá relativně dost.
A sám občas taky přemejšlím o akuvrtačce, jenže využití by bylo v mým případě jen občasný, takže by akumulátory chcípnuly po roce tak, jako tak, takže stejný dilema - koupit dražší, nebo častěji noname? Nakonec jsem se rozhodnul, že v bytě mám zásuvek dost a koupím si vrtačku do zásuvky, zkusím obhlídnout bazary, jestli tam nenajdu něco značkovýho, hledám jen nějakej malej model, žádnej příklep.

Mám už 4.akušroubovák. Levný v žádném případě nedoporučuji. Většinou nevydrží baterie. Dobré zkušenosti mám z Bosch. Doporučuji silnější - 18V - samozřejmostí je už pravý a levý chod,určitě dvě rychlosti a 2 baterie. Mám ještě jeden, značku Ryobi. Má výhodu, že se na jeden typ baterie vyrábí universální řada nářadí. Mohu jen doporučit.

Představa, že bych na své občasně kutění kupoval už 4. značkový akušroubovák mě děsí. Ty prachy raději vrazím do erotického salonu. Nenapadá mě místo kam nedosáhnu prodlužovačkou. Spíš mi vadí, že bity které kupuji jsou měkčí než vruty a když mi šroubovák proklouzne, je bit bez kříže. Jak poznám v obchodě profibit? V profiobchodě jsem koupil vrtáky, které se nelámou! Ohnou se!!

velmi jednoducho, podla ceny a značky :-D bit za 15 korún je štandardná kvalita, ktorá robí to čo píšeš. Drahšie bity, ktoré stoja kludne aj 40 korún (neviem kolko stoja v prepočte u vás, preto to ber len orientačne), ale majú už diamantový povlak, vrúbky, takže sa v skrutkách neprešmykujú a nezničia sa. Doma som mal sadu makita bitov asi za 4 eurá a kvalitou nič moc, a aj tak som používal pravidelne 4 tie isté bity. Tak som si kúpil bity bosch a je to úplná paráda. Vyzerajú takto http://www.profinaradie.sk/hq-tools/product/10336- 8-dielna-suprava/ , len som ich kupoval po kusoch, a boli klasické, nie predĺžené, jeden stál 1,5€ a fungujú fantasticky. A najkvalitnejšie sú od značky wera http://www.profinaradie.sk/hq-tools/product/9536-8 00-1-BTH-Bity/ ale tie sa dosť ťažko zháňajú. Čiže kvalitný bit poznáš podla vyššej ceny, a podla inej farby (zväčša zlatej), ktorú spôsobuje ten ochranný a zdrsňujúci povlak.

Takisto vrtáky sa poznajú hlavne podla ceny, ale na domáce použitie nejaké drahé nemajú zmysel. Bežne používam makita vrtáky ktoré stoja okolo jednéheho eura, nikdy sa mi nezlomili a už vôbec nie že by sa ohli...to musel byť nejaký no name vrták