Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepení prahu na lino

Dobrý den, kdo máte zkušenosti s lepením prahů na lino? - prosím o radu:
1. Práh bude natřený vodou ředitelným parketovým lakem - je lépe spodní (lepenou) plochu taky natřít, nebo lepit surové dřevo?
2. Mám doma lepidlo Pattex expres fix PL 600 - je vhodné? (chytne se na lino?)
3. Jaké příp. jiné lepidlo máte ověřené?
Díky, Martin

Řekl bych že práh bude líp držet, pokud spodní strana nebude natřena (lepidlo se lépe vsákne do pórů).
Pattexu po dvou zkušenostech už nevěřím a do baráku mi nesmí. Nevěřím že by to takhle namáhanou část udrželo. Nebylo by lepší lino přesně podle prahu ulamovacím nožem odříznout, do prahu vyříznout drážku pro spodní díl zárubně a lepit práh přímo na podklad?