Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Recívr Opticum 4000 TSCXE jak naladit

dnes jsem zapnul satelit a tam kde yl barrandov tv nápis- naladíte nás jinde

na frek.-11895 Mhz
polarizace-vertikální
symbol r.-27500 ksps
norma - DVB-S/QPSK
Fec- 5/6

jenže já nevím kde a jak co mám nastavit,.nebo jak naladit???děkuji jsem laik

Musíte v menu přijímače podle návodu nastavit buď automatické přeladění celého pásma a následné ruční seřazení nalezených stanic nebo nastavit ruční ladění a vepsat do tabulky na obrazovce parametry které jste uvedl a potvrdit OK nebo entrem.Potom opět ručně přesunou na původní pozici.
Další možnost je požádat nějakého zdatnějšího kamaráda nebo známého o pomoc. Možnost je vzít přístroj do prodejny sat.techniky a požádat ochotný personál o pomoc.